Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Zjawiska paranormalne
Autor Wiadomość
Requiem 
srokojebca


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 108
Wysłany: 2006-08-31, 01:34   Zjawiska paranormalne

Słyszy się wiele opowieści o tychże zjawiskach ... Ciekawi was to ?ja niemówię o bajkach dla dzieci,typu nawiedzony dom ... chodzi mi bardziej o energie wywolujaca te zjawiska a co za tym idzie wiara.co o tym sądzicie ?
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-08-31, 15:20   

Ja zawsze wszystko staram sie najpierw jakos racjonalnie wyjasnic, poszukac rozwiązania naukowego. Dopiero kiedy brakuje mi odpowiedzi (chociaz to i tak sceptycznie ) moge cos uznac za zjawisko paranormalne. Lezy to w kręgu moich zainteresowan, ale nie od tej strony powszechnie znanej i upublicznianej.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
carcass
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-15, 13:32   

Kiedyś tym się interesowałem ale znudziły mi się te bajeczki:P np tajemniczny piktogram w formie loga "firefox"
Dla mnie pewnym przejawem zjawisk paranormalnych są sny, a szczególnie to proroctwa i wizje...
 
Zbyhu 
srokojebca



Wiek: 36
Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 59
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-09-19, 20:08   

Zawsze mnie to interesowało... Kosmici, duchy itp. Ale czy kosmici to zjawisko paranormalne?? Teoretycznie mogą istnieć. To jest interesujące, bo jest nieznane i tajemnicze. Lubię takie historie. A czy to prawda?? Nie mam pojęcia. Niczego nie wykluczam.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=90857
 
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2006-11-26, 22:37   

HMMM Uwielbiam to *q* ..... podoba mi się teoria, że miejsca potrafią tak jakby magazynować w "sobie" negatywne uczucia, by potem ludzi nadwrażliwi mogli je odbierać. Co ciekawe, mimo że (o dziwo) jestem przychylnie nastawiony do spraw paranormalnych,ba uważam je za całkiem prawdopodobne, to jakoś nigdy mnie nic takiego nie spotkało =_= Oprócz może przebłysków telepatii ...taaa ;f

Raz bardzo martwiłem się o mojego przyjaciela, i starałem się bardzo mocno na tym skupić, i w myślach powtarzałem sobie, żeby się do mnie odezwał na GG, i do głowy mi wtedy wpadło, że będzie to o 22:00, i rzeczywiście tak było O-O ...pojebek ze mnie ;f


Kiedyś wywoływałem duchy, to było całkiem zabawne jak radio zmieniło stację ;]
_________________

 
 
Moira 
srokojebca



Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 91
Skąd: Vroengard
Wysłany: 2006-11-27, 15:52   

u mnie w rodzinie jest bardzo duzo przesądów. Miałam z rodzinie dzieczyne chora na białaczkę, kiedy umarła i jeszcze nie pochowali Jej ciała, w domu którym mieszkała słychać było czyjeś kroki, swiatła w całym domu gasły itp. Kiedy Ją pochowany wszystko było juz jak dawniej. Miesiąc temu umarła moja ciocia, przed pogrzebem kiedy byłam u innej ciotki, tak samo nagle zgasły światła, i półka spadła w innym pokoju w tym samym czasie. Co jak co, ale w duchy to ja wierze, i chyba nigdy sie nie odważe zeby je wywoływać. Moze niektórzymyślą ze to brednie, ale naprawde sie boje...
_________________
"Poznać Go, znaczy nie poznać wcale. Ci którzy Go znają najlepiej, Twierdzą że jest niepoznawalny, ci zaś, którzy o Nim nic nie wiedzą, utrzymują, iż posiadają pełną Jego znajomość."
 
 
Moongroow 
srokojebca



Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 55
Wysłany: 2006-11-27, 16:31   

Slurp! napisał/a:
Raz bardzo martwiłem się o mojego przyjaciela, i starałem się bardzo mocno na tym skupić, i w myślach powtarzałem sobie, żeby się do mnie odezwał na GG, i do głowy mi wtedy wpadło, że będzie to o 22:00, i rzeczywiście tak było O-O ...pojebek ze mnie ;f


To się nazywa sigilem ;) Skupiasz się z całej siły na określonej rzeczy, a wtedy ona się dzieje...

Co do duchów, to myślę, że zanim dusza inkarnuje się w innym ciele błądzi jakiś tydzień czy dwa po świecie obserwując ludzi i miejsca które znała ;) Czasem może ją coś powstrzymywać, np. strach, wtedy należałoby wezwać jakies medium ;)
_________________
We're following the will of the one...
 
 
lord novack 
srokojebca


Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 74
Wysłany: 2006-11-27, 21:19   

podpisuje sie pod wypowiedzią naszej wspaniałej Ekscelencji Lady Satan ;)
przynajmniej pod pierwsza czescia

zawsze próbuje zjawiska paranormalne wytłumaczyc racjonalnie, nie wieze w cos co powiedzmy "straszy", ani w UFO :D , zadne prądy ani ręce które leczą....

wszystko da sie wytłumaczyc
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-11-27, 21:22   

Moongroow napisał/a:

To się nazywa sigilem ;) Skupiasz się z całej siły na określonej rzeczy, a wtedy ona się dzieje...


tworzenie sigilli jest troche bardziej skomplikowane.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Groovy 
srokojebca



Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: Lublin, Polska B
Wysłany: 2006-12-22, 02:23   

Staram się podchodzić do każdej takiej sprawy z maksymalnym sceptycyzmem. UFO to dla mnie nieznany obiekt świecący nocą. Raz widziałem UFO, tyle że to był najprawdopodobniej meteoryt (UFO = niezidentyfikowany obiekt latający, czyli np. meteoryt, samolot, piorun kulisty, nieznane zjawiska atmosferyczne, itp.).
Co do kosmitów: wątpię czy przemierzaliby całe lata świetlne do nas tylko po to żeby latać kretyńsko albo porywać ludzi do badań (to jest śmieszne, mają technikę pozwalającą przemieszczać się w czasie i przestrzeni, a używają bolesnych zabiegów ze zwykłymi igłami :P) Prędzej uwierzę, że to są tajne USA-ńskie samoloty szpiegowskie w kształcie spodka (oglądałem całkiem przekonujący dokument na Discovery o tym).
Co do duchów: ja nie muszę w nie wierzyć, ja po prostu wiem że one istnieją. Moja babcia mi opowiadała, że jak zmarła prababcia to póki jej nie pochowano "była" w domu.
Czuło się jej obecność, a także słyszało kroki.
Dlatego też nigdy nie pokuszę się o wywoływanie duchów, można tak przywołać złego ducha, który zamieni ci życie w piekło...
Telekineza i telepatia wydają mi się normalnymi zjawiskami, które po prostu jeszcze nie zostały należycie zbadane, bo "poważni" naukowcy nie mają zamiaru psuć sobie kariery na badania nad czymś tak niepewnym i śmiesznym... Szkoda...
_________________
http://www.last.fm/user/studencik/
 
 
Narayany
srokojebca



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 182
Wysłany: 2007-01-21, 20:53   

telekineza i telepatia - też uważam że to normalne, tylko jeszcze nie zbadane... w ufo zasadniczo nie wierzę, choć pradopodobieństwo jego istnienia, biorąc pod uwagę wielkość kosmosu jest spore... duchy.. hm... nigdy mnie to zjawisko nie dotknęło... może nie ma... a może ja jakiś nieczuły jestem :-)
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-01-22, 08:32   

telekineza i telepatia - skoro zaledwie bodajże 20% naszego mózgu jest używana, a reszta "spi" to dlaczego nie mozemy posiadać nadzwczyajnych zdolności? Trzeba je tylko "obudzić"
Ufo? - kiedyś wierzyłem, jednak teraz jestem większym sceptykiem jeśli chodzi o tą kategorię.
Duchy - oczywiście ,że istnieją. Głęboko wierzę w ich obecność, bowiem, czy osoby które opuściły ten świat, a tak kochaliśmy, naprawde nas opuszczają? One są wśród nas ciągle, tylko nie możemy ich zobaczyć. Chciłbym spotkać ducha, ale tego"dobrego" :wink:


_________________
*************
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-01-22, 08:50   

Ostatnio naukowcy odkryli obszar mozgu, ktory jest aktywny podczas tzw smierci klinicznej i ktory odpowiedzialny jest tez za wrazenie obecnosci bytów metafizyczych czyt duchów oraz przebywania poza cialem :P

Jedna zagadka juz tak jakby rozwiazana :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-01-22, 08:53   

A co powiecie o lewitacji? :wink:
_________________
*************
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-01-22, 09:04   

Ja lewitacje mialam przyjemnosc widziec :P Na wykladzie z chemii nieorganicznej ;) Dlatego nie uznaje tego za nic nadprzyrodzonego.. choc na pewno ma to cos wspolnego z przedrostkiem "nad-", jak np. nadprzewodnik :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone