Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
WOŚP
Autor Wiadomość
perversion 
Administrator


Dołączyła: 29 Wrz 2005
Posty: 88
Wysłany: 2006-01-05, 18:56   WOŚP

Już w niedzielę po raz czternasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy. W Poznaniu będzie można oddać krew i posłuchać Lecha Janerki.

O 11:00 rozpoczą się koncerty na scenie przed Zamkiem. Najpierw wystąpią orkiestry dęte, zespoły folklorystyczne i dziecięce. O czternastej scenę opanują zespoły rockowe i folkowe. Usłyszymy m.in. Short Fuse, Yugusa czy JRM. Od 18:30 do 19:30 będzie grał zespół Boogie Chili.
Około godz. 20 przed Zamkiem, podobnie jak w całej Polsce, rozbłysną "światełka do nieba". "W tej jednej chwili w całej Polsce prosimy ludzi o wysłanie w stronę nieba - Dobrych Aniołów, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni. W tej jednej chwili wierzymy w to, że jesteśmy bardzo widoczni" - piszą na stronie internetowej Orkietry jej organizatorzy.
Potem, o 20:30, zagra Lech Janerka. Godzinę później wystąpią Dreamland, Erijef i Art Rosis.

Przez cały dzień w Zamku będą licytowane przedmioty przekazane przez poznaniaków, a w zamkowym holu będzie można oddać krew. O 23:00 zagra tam zespół Red Pink.

Na Placu Mickiewicza w niedzielę będzie stał wielki namiot, w którym odbywać się będą pokazy ratownictwa medycznego. W tym namiocie wolontariusze dostaną też ciepłe napoje i jedzenie.

wiecej na: http://www.epoznan.pl/ind...ion=news&id=475
WOŚP 2005 w Poznaniu: http://www.zamek.poznan.p...5/orkiestra.htm


Jak wygląda WOŚP w Twoim miescie? Bierzesz udział w kwestach? Czy popierasz działalność WOŚP?
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-01-05, 21:09   

Ja na razie nic nie wiem konkretnego na temat imprezy w moim miescie, ale na pewno sie odbędzie.. z tego co widziałam zeszlych lat, wiele osób bardzo się zaangażowało w ta akcję. Dobrze, że wymyslono cos takiego jak WOSP.. państwo raczej nie bardzo dba o chociazby aparature medyczna w szpitalach, a przeciez zapotrzebowanie jest ogromne. Nie rozumiem ludzi, ktorzy negatywnie wypowiadają się na temat owsiaka. akcja ta ma szczytny cel i cieszy mnie bardzo ze tylu ludzi sie w nia angazuje. jednak nie zatracilismy wrazliwosci na krzywde drugiego człowieka.. i dopoki beda tacy ludzie, zawsze będzie nadzieja na lepsze.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
satan 
pyta leśna



Wiek: 41
Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 17
Wysłany: 2006-01-05, 22:16   

LadySatan napisał/a:
Nie rozumiem ludzi, ktorzy negatywnie wypowiadają się na temat owsiaka.

Nie wiem jak to teraz jest odbierane przez ksiezy ale pamietam jak jakies 10 lat temu ksiadz go krytykowal na forum klasowym, ze to jest dorosly gowniarz. Wydaje mi sie, ze troche go draznilo, ze mial mniejszy autorytet niz Owsiak.
_________________
Jesli napotkales jakis problem techniczny zwiazany z forum - napisz na PW do mnie, w krotkim czasie go rozwiaze :)
 
Bartii666
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-06, 12:35   

heh...

U mnie bedzi grała Monika Brodka... a o 10 koniec imprezy :?

a tak to zreszta u mnie mimo tego ze jest "regionalny" czy jakis tam final to i tak kicz :/ :|
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-16, 20:35   

Taaaaaaa... WOŚP nawiększy pokaz narodowej hipokryzji jaki widziałem.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-09-16, 20:46   

Eh juz nie przesadzaj. Sa ludzie dla ktorych pomaganie innym to nie tylko pokazówka :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-16, 20:52   

Ale oni robią to cały rok a nie raz żeby pokazać sąsiadom jacy są dobrzy wracając z kościoła
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-09-16, 20:59   

No to po co w ogole zwracac na nich uwage? Mi sie wydaje, ze tym chorym dzieciom przyda sie kazdy grosz, nawet od tych hipokrytow. Ja to rozpatruje od tej strony. Ta druga w tym przypadku jest naprawde malo istotna.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-06-25, 18:53   

W tym roku nawet w mojej mieścinie była impreza spod znaku WOŚP :) Gwiazda imprezy grała grubo po 22, na koncercie zostało może z 15 osób - fajnie było, taki kameralny koncercik ;) A co do Owsiaka - fajnie, że organizuje takie imprezy, ale słyszałem o nim również inne rzeczy, już niefajne. Ponoć na jednym z Przystanow Woodstock razem paroma gościami z ochrony obił kolesia, który sprzedawał koszulki z logo Przystanku. Kurwa, rozumiem, że mu się to nie podobało, bo w końcu sam nie miał... tfu, Orkiestra nie miała z tego grosza, ale od załatwiania takich spraw jest policja, a nie bejsbole.
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Kapsel 
krowojebca



Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 514
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-06-27, 16:05   

pieprzyć hipokryzję ważne ,że dzieci mają lepszą opiekę. Wiem sam po swoim życiu jak piękną akcją jest WOŚP. Przede mną moja matka urodziła siostrę,byłą wcześniakiem. Wiemy wszyscy ,że gdyby urodziła się parę lat później żyłaby dzięki sprzętowi dostarczonemu przez WOŚP.
_________________
The Fragile
 
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-27, 20:22   

Ja też popieram Owsiaka , i jakoś nie wyobrażam sobie Jureczka tłukącego jakiegoś koleżkę chcącego zarobić , na jakiś koszulkach to jakieś bzdury rodem z R.M albo tamtych z Caritasu sztywniaków niech sobie wsadzą te swoje świeczki w dupę , i tę zgraję garorzących otworem gębowym w tym kawałku co dla właśnie pieniążków był zrobiony , tylko gdzie te pieniążki są ? poszły na jakąś następną budowę na której na końcu postawią krzyżyk.
Ja nie wiem czy widzieliście w tv ten "spot" z samą śmietanką polskich gwiazd , a Kukiza jak w tym teledysku zobaczyłem aż mi sie śmiać chciało i sie śmiałem jak patrzyłem na tą jego biedną minę jakby tam stali z karabinem wycelowanym w niego , widać było że człowiek sie wstydzi tego projektu , potem zresztą gdzieś to powiedział chyba u Wojewódzkiego , a Owsiaka kleryki jebią bo on jest kolorowy zawsze ma te czerwone dżinsy co jest przecież oczywistym znakiem że pochodzi z piekła rodem , do tego ten wstrętny diabelski Chałwy metal na Przystanku Woodstock gdzie sie tylko narkłotyki sprzedaje biednym owieczkom które tam przyjechały zahipnotyzowane i omamione poprzez program telewizyjny o tytule "Kręcioła" na tvp2 odbywającym się i ten chałwy metal oddalający od barw kościoła powszechnego jedynego sprawiedliwie pomagającego i jedynym mającym prawo do pomagania ! od samego Boga! dane muuuu ...

No ale myślę że już sie uspokoiło , zrozumieli że z żałobną czernią swych szmat oraz szarzyzną przebywających w ciemnościach lochów zagrobnych twarzy i nie zbyt atrakcyjnymi hasłami klękajcie i dawajcie i najlepiej spierdalajcie ale wracajcie!! nie no musiałem sobie pojęczeć, a co tym z R.M wolno a mi nie ? a niech sobie idą uszyć moherowe kapciuszki , a ja ide sobie coś do jedzonka zrobić choć chętniej bym oddał dzieciom z afryki lub indii , . Bo się odchudzam i wogóle wkurwiają mnie te śniadania w MacDonald's do 10:30 podają takie obleśne kanapki w stylu hamburger ale jakiś sos majonez i wogóle ... dziwny kotlet jak omlet kto to widział jeść omlet z majonezem i jeszcze jakąś kapustą , 4,90 za jakieś gówienko w sumie mniejsze od jednego chesseburgera a bym kupił trzy ale nie bo do 10:30 tylko śniadania.. :[
 
 
Kapsel 
krowojebca



Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 514
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-06-27, 20:29   

Poza tym polecam bardzo ciekawą książkę 'Orkiestra klubu samotnych serc czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka'
Bardzo ciekawy,fajnie nawiązuje do klasycznego albumu Beatlesów- Sgt. Pepper Lonely Hearts Club Band.
_________________
The Fragile
 
Aratar 
krowojebca



Wiek: 44
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-08, 14:03   

dexter xs napisał/a:
(...)Owsiaka kleryki jebią bo on jest kolorowy zawsze ma te czerwone dżinsy co jest przecież oczywistym znakiem że pochodzi z piekła rodem , do tego ten wstrętny diabelski Chałwy metal na Przystanku Woodstock gdzie sie tylko narkłotyki sprzedaje biednym owieczkom które tam przyjechały zahipnotyzowane i omamione poprzez program telewizyjny o tytule "Kręcioła" na tvp2 odbywającym się i ten chałwy metal oddalający od barw kościoła powszechnego jedynego sprawiedliwie pomagającego i jedynym mającym prawo do pomagania ! od samego Boga! dane muuuu ...

No ale myślę że już sie uspokoiło , zrozumieli(...)


Zrozumieli? :)

No to coś a propos, właściwie z ostatniej chwili:

Nowinki - Przesiąknięci nienawiścią
2007-08-07 17:34:00
We wczorajszym Naszym Dzienniku ukazał się artykuł p.t. „Oby naprawdę po raz ostatni” autorstwa Hanny Wujkowskiej. Poniżej zamieszczamy jego treść, a następnie odpowiedź Jurka Owsiaka, oraz list od Przemysława Kani, Dyrektora Generalnego Zarządu Głownego PCK (który osobiście nadzorował akcję poboru krwi na Przystanku Woodstock).

Ludzkie sprawy
Oby naprawdę po raz ostatni

To lud, co Mnie pobudzał do gniewu bez ustanku, a bezczelnie. (Iz 65, 3)

Na co liczą organizatorzy takich imprez jak zakończony wczoraj Przystanek Woodstock? Ostatnio kreują się nawet na patriotów. Czy mamy tu do czynienia z nowoczesną szczytową odmianą szlachetności, honoru i wspaniałomyślności?

Była kiedyś moda na szczyty - szczyt głupoty, szczyt naiwności, szczyt obłudy... Uczestnicy Woodstocku (oby nie pijani czy znajdujący się pod wpływem narkotyków) mogą oddać i, jak słyszymy, oddają „honorowo" krew - dar życia. Honorowe oddawanie krwi ma wymiar ponadczasowy, symboliczny, ale też bardzo konkretny i aktualny. Oddać krew dla kogoś to znak poświęcenia, oddanie jakby cząstki samego siebie. Polacy nigdy nie skąpili tego daru z siebie dla innych i dla swoich. Szczególnie w sierpniu przychodzi czas na taką refleksję - Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą... Pamiętając i czcząc bohaterów tamtych dni, włączamy się w obchody rocznic, wielu podejmuje trud pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, czyni postanowienia abstynenckie.

Z Przystanku Woodstock płynie inny przekaz - w atmosferze przesączonej (dosłownie) promilami, łoskotem satanistycznej muzyki i przekleństw oddawana jest krew na potrzeby chorych. Czy organizator festiwalu posiada zezwolenie na tę akcję? Znając możliwości Jerzego Owsiaka, jego „charyzmę", pewnie otrzymał wszelkie konieczne papiery do urzeczywistnienia swojej wizji. Wirusy zapalenia wątroby i HIV przenoszą się drogą krwi. Niestety, istnieje możliwość wystąpienia zjawiska „okienka serologicznego", kiedy to pomimo ujemnych testów wirus we krwi się znajduje i ta krew jest niebezpieczna dla potrzebujących. Honorowo oddawać krew mogą ludzie zdający sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka ciąży na każdym, który może świadomie zarazić drugiego człowieka chorobą zakaźną. Dlaczego na Woodstocku w ogóle ma miejsce to zdarzenie?! Jakie przesłanki kierują osobami wydającymi zezwolenia na tak dwuznaczną akcję? Jeśli powodem jest zbyt mała ilość krwi w bankach, należy udać się do środowisk, które nigdy nie zawiodły i które w sposób trzeźwy podejmują decyzję o oddaniu krwi.

Ale tu chodzi o coś innego. Na Woodstock profanuje się wartość krwi. „Róbta, co chceta" osiągnęło absolutne dno, a zawołanie kojarzy się ze szczytem wulgarności i bezmyślności. Życiem i zdrowiem ludzkim można szafować i żonglować jak byle czym. Organizatorzy zapowiadają, że to już ostatni Przystanek. Na pewno nie będziemy płakać, oprócz ofiar, jakimi są osierocone rodziny, które straciły synów i córki z powodu nagłego zgonu, wypadku, pobicia czy „zaćpania" uczestnika Woodstock. Zginęli młodzi ludzie, którym Przystanek odebrał nawet szansę godnej śmierci. Fatalna impreza, rozreklamowana i popierana przez różne osobistości świata polityki i mediów, obca polskiej kulturze i historii, wymaga rozliczenia pod każdym względem. Przed ponad 60 laty równolatkowie przystankowiczów autentycznie przelali krew. Dar swojej krwi ofiarowali przyszłym pokoleniom, dla wolności i pokoju, którymi możemy cieszyć się dzisiaj. W jaki sposób obecnie przekazujemy tamto świadectwo młodemu pokoleniu? Czy życie i śmierć „rocznika dwudziestego" jest wyzwaniem dla współczesnych roczników? Oby było.

Hanna Wujkowska

Odpowiedź Jurka Owsiaka. Prezesa Zarządu Fundacji WOŚP:

Szanowni Państwo,

Artykuł p.t. „Oby naprawdę po raz ostatni”, autorstwa Hanny Wujkowskiej, opublikowany w Państwa gazecie w dniu 6 sierpnia 2007 r., zawiera pomówienia i nieprawdę dotyczącą organizatorów festiwalu Przystanku Woodstock.
Prosimy o sprostowanie, a jeżeli takiego Państwo nie opublikują, skierujemy sprawę do sądu.

Po pierwsze – nieprawdą jest, że na Przystanku Woodstock zginęły osoby z powodu „wypadku, pobicia, czy zaćpania”. Wg naszych informacji, otrzymywanych na bieżąco z biura Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., na Przystankach Woodstock nigdy nie doszło do żadnego zgonu z winy organizatora.

Po drugie – organizator festiwalu nie pobierał krwi. Zajmował się tym Polski Czerwony Krzyż, który wykorzystał cztery profesjonalne ambulanse, a krew pobierana była zgodnie ze wszystkim procedurami dotyczącymi takich akcji. Na miejscu osobiście pojawił się wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, a sam pobór krwi kontrolowany był przez organy SANEPID-u. Prosimy więc o dokonanie wyjaśnienia, oraz poinformowanie, że zebrano 636 litrów krwi i jest to absolutny rekord w skali świata na tego rodzaju akcjach plenerowych.

Sugerowanie, że krew właśnie w tym miejscu jest zarażona wirusem zapalenia wątroby czy HIV, jest ogromnym dziennikarskim nadużyciem i powoduje nieobliczalne wręcz straty w propagowaniu honorowego krwiodawstwa. Wśród dawców na tegorocznym Przystanku było bardzo wielu księży – uczestników Przystanku Jezus, mieszkańców Kostrzyna oraz samych Woodstckowiczów. W Państwa artykule wszyscy wrzuceni zostali do „jednego kotła”. tym samym wyrządzono im ogromną krzywdę.

Przy okazji przypominam pani także Hannie Wujkowskiej, że sformułowanie „róbta co chceta” co najwyżej propagowane jest przez samą autorkę, ponieważ nigdzie w mojej wieloletniej pracy w mediach nie użyłem tego zwrotu jako okrzyk, szept, hasło. Był to tylko i wyłącznie tytuł programu telewizyjnego.

Prosimy o wyjaśnienie dwóch kwestii. Nie musicie Państwo przepraszać, ale proszę sprostować – nikt nie zginął, krew pobierał Polski Czerwony Krzyż.

Jeśli sprostowanie Państwo nie opublikujecie, o swoje dobre imię walczyć będziemy w sądzie.

Jerzy Owsiak
Prezes Zarządu Fundacji
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Odpowiedź Przemysława Kani, Dyrektora Generalnego Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża:

Pragnę odnieść się do artykułu pani Hanny Wujkowskiej "Oby naprawdę po raz ostatni", jaki ukazał się w Naszym Dzienniku w dniu wczorajszym.

Pobór krwi w czasie Przystanku Woodstock w roku bieżącym odbył się (podobnie do roku 2006) z inicjatywy biura Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża przy współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz RCKiK-ami z Zielonej Góry, Warszawy, Poznania i Katowic. Spełnione zostały wszelkie procedury administracyjne i sanitarne, wymagane przez prawo. Pobór krwi w warunkach pozaszpitalnych jest ściśle określony i wymagania są niezwykle wysokie. Służba krwi je spełniła.

W chwili obecnej każda jednostka krwi, pobrana na przystanku Woodstock została zbadana serologicznie oraz przy pomocy metody PCR na obecność wirusów HIV, HBV i HCV, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Z informacji jakie posiadam obecnie, nie ma różnic statystycznych w zakresie występowania wirusów we krwi pobranej podczas akcji na Przystanku Woodstock od krwi pobieranej w innych miejscach Polski i w innym czasie. Przykładem jest RCKiK w Poznaniu, w którym nie stwierdzono występowania wirusa HIV. Stwierdzono 1 przypadek HBV i 7 przypadków HCV, co na prawie pół tysiąca pobranych jednostek jest zgodne lub niższe z występowaniem tych wirusów w populacji. Okienko serologiczne w przypadku oddających krwi w dzisiejszych czasach wynosi około 2 tygodni i dotyczy to każdej oddawanej krwi na Świecie.

Krew oddawali młodzi, pełnoletni ludzie po wypełnieniu wymaganych formularzy. Oddawali studenci, księża, uczniowie, lekarze, bezrobotni i inni. Lekarze, badający kandydatów do oddania krwi nie zakwalifikowali ani jednej osoby, która wypiła alkohol. Wszelkie rygorystyczne procedury zostały w tym przypadku wypełnione.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom i pracownikom Polskiego Czerwonego Krzyża, pracownikom RCKiK-ów i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za umożliwienie i przeprowadzenie tej wspaniałej akcji.

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim młodym Honorowym Dawcom Krwi, którzy podzielili się własną krwią z potrzebującymi.

Akcja poboru krwi nie ma nic wspólnego z polityką czy światopoglądem. Jest wyłącznie szansą na zapewnienie tego bezcennego leku szpitalom.

Młodzież pokazała po raz kolejny, że można na nią liczyć i jest społecznie odpowiedzialna. Że jest wspaniała.

Uważam, że opis akcji w w/w piśmie jest krzywdzący i skrajnie nie odpowiada rzeczywistości.

Przemysław Kania,
Dyrektor Generalny Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża




Źródło: http://www.wosp.org.pl/pr...php/34/2/0/4087
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-08-08, 15:12   

Cytat:
że zebrano 636 litrów krwi


Przyszłoby 60 osób więcej, to mieliby 666 litrów. Wtedy by się dopiero ktoś przyjebał ;)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
lotka 
kucojebca



Dołączyła: 02 Maj 2007
Posty: 356
Wysłany: 2007-08-08, 19:23   

Hihi dzisiaj słyszałam o tym w radiu... przepraszam, ale z tego to mi się tylko śmiać chce :lol:

A tak w ogóle, to nie wiedzieliście o tym , że na takie zloty jak Woodstock jeżdżą tylko wyznawcy szatana i tacy, którzy mają ochotę na szybki sex? ;)
_________________
Great cosmos, crimson ocean
Waves riding empty motions
Bring twilight, bring new night
Now silent demon sleeping...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone