Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Jacek Kuroń
Autor Wiadomość
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
  Wysłany: 2006-09-06, 08:32   Jacek Kuroń

http://wiadomosci.gazeta....75,3588823.html
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-06, 10:40   

ech... wczoraj zdarzyło mi się obejrzeć coś w telewizji pierwszy raz od dawna i żałuję. Byl to program "Teraz my". Obok prowadzących do rozmowy nt. Jacka Kuronia zaproszono jego syna Maćka i posła Wierzejskiego. Wybaczcie ale ciężko mi było usiedzieć i patrzeć jak Wierzejski który miał w momencie upadku komuny 15 lat mówi prosto w twarz syna Kuronia że jego ojciec był zdrajcą. Z drugiej strony gdy prowadzący wysunęli argument że przecież Maciej Giertych był współpracownikiem Jaruzelskiego to chyba tez jest zdrajcą narodu. Wierzejski powiedział że w żadnym razie bo Giertych senior jest patriotą i był inwigilowany. W tym momencie Kuroń nie wytrzymał i powiedział coś w stylu "A mnie, ojca i matke to SB na herbatę zapraszała? Mój ojciec 9 lat przesiedział w więzieniu!" Bardzo smutne było to przedstawienie. Kuroń jr. wykazał się jednak niesamowitym spokojem, podziwiam go za to. Za to Wierzejski tak motał się we własnych teoriach spiskowych nie trzymających się kupy że co chwilę był wyśmiewany przez publiczność. I to są ludzie mieniący sie katolikami... Dla mnie wszystkich ich przewyższał Jacek Kuroń który nie obnosił się wiarą jak tarczą ale po prostu żył jak powinien żyć katolik i nie posługiwał się nigdy językiem nienawiści. Jeżeli tak ma wyglądać IV RP.... Smutne, bardzo smutne...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-09-06, 12:21   

Dokładnie Prog. Też to oglądałem. Aż się same dłonie zaciskają w pięści. Jak słucham tych imbecyli z LPRów, Samoobron i innych PiSów to zwyczajnie nie mogę. To o wieku Wierzejskiego, jaki miał w okresie obrad Okrągłego Stołu sam od razu stwierdziłem. Aż się nie chce wierzyć, żeby taki za przeproszeniem smrodek tak ubliżał takim autorytetom jak Jacek Kuroń. Koleś, którego zapewne policjant nigdy nawet nie szturchnął, nie mówiąc już o katorżniczych przesłuchaniach. Ja doprawdy nie wiem, jak można mieć taki tupet jak ludzie pokroju Wierzejskiego i Giertycha. Wszyscy naokoło ich niszczą w dyskusji, wszyscy im mówią że się nie nadają, że ich pomysły są do bani, że nikt ich nie chce, a oni nadal z uporem godnym osła szafują nowymi, idiotycznymi pomysłami, kompletnie nie zrażając się opinią jaka panuje na ich temat. Dla mnie to niewiarygodne i zastraszające.
Ja również byłem pełen podziwu dla pana Kuronia, obecnego w studio, który zachowywał imponujący spokój, a w rozmowie niemiłosiernie punktował tego ignoranta w gejowskich okularkach (nie mam nic do gejów :) ). Pod koniec spotkania już nawet prowadzący śmiali się Wierzejskiemu prosto w twarz. No ale jak tego nie robić, jak się słyszy że Okrągły Stół zaplanował na ileś lat w przód kto będzie rządził w Polsce i dlatego właśnie LPR tak późno zbliżyła się do władzy... Że to był wszystko spisek przeciwko LPR. No ręce mi opadły jak to usłyszałem. Po tym programie tylko jedno cisnie mi się na usta:

JA NIE CHCĘ ŻEĆ W KRAJU RZĄDZONYM PRZEZ TAKICH IDIOTÓW I ŁACHUDRÓW!!
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-06, 12:36   

Kurde chyba ktoś w tym teamcie o końcu świata miał rację. Jaś się ze mną zgadza. To musi być zapowiedź końca :D
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-09-06, 12:42   

Prog, jak mówisz mądrze to dlaczego ma się z Tobą nie zgadzać? :) Zważ jednak że kiedyś udawało Ci się gadać z sensem stounkowo rzadko (wcale? ;) ) a ostatnio zdecydowanie częściej :P Toteż i zgadzam się częściej z Tobą :D ;)
Tak trzymać ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2006-09-06, 12:42   

a mnie swoja droga zastanawia co ludzie pokroju wierzejskiego chca przez takie akcje osiagnac... maja w tym jakis glebszy cel czy juz poprostu do szczetu sa pochlonieci szalem walki o swoja swieta-jedynie-sluszna-sprawiedliwosc...
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-06, 12:44   

mam nadzieję że tego akurat niegdy nie dane nam się będzie dowiedzieć...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2006-09-06, 13:07   

progger napisał/a:
mam nadzieję że tego akurat niegdy nie dane nam się będzie dowiedzieć...


w kazdym razie nie empirycznie...
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Swarzyc 
pyta leśna


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 42
Wysłany: 2006-09-06, 17:57   

W ogromnej większości zgadzam się z twierdzeniami Romana Giertycha. Zawsze mówiłem, że tak to było. Powiem o tym, z czym się nie zgadzam. Nie zgadzam się, że postawa Kuronia była moralną okropnością, dlatego, bo gdyby przyszedł ktoś do Giertycha, czy do mnie z bezpieki i powiedział, że chce ze mną robić Polskę liberalną, to ja bym się oczywiście ucieszył jak jasna cholera i byśmy razem się konsultowali.

Więc trudno skazać Kuronia za to samo. On zawsze był socjalistą i zawsze to twierdził, że w SB są prawdziwi socjaliści. Tak więc zrozumiałe jest to, że kiedy zaproponowali mu, że będą budowali prawdziwy eurosocjalizm, to Kuroń się ucieszył i trudno go za to moralnie obciążać. Moralnie nieuczciwe jest tylko to, że oni wszyscy twierdzili, że budują kapitalizm, a tak naprawdę pogłębiali socjalizm i to widać dokładnie po ilości urzędników. Mamy ich dzisiaj więcej niż w 1988 roku. To oszustwo jest obciążeniem dla Kuronia. Bezpieki nie będę oceniał moralnie, bo wiadomo, co to było.

Uważam ponadto, że to był spisek bezpieki przeciwko PZPR i generałowi Jaruzelskiemu. Jaruzelski robił PRON, był otwarty na środowiska również prawicowe. Bezpieka chciała budować neosocjalizm. Bezpieka do spółki ze swoją agenturą, socjalistami, budowała socjalizm. To był spisek przeciwko ówczesnej władzy. Swego rodzaju nowością jest to, że robiła go do spółki z Kuroniem i lewicą zachodnioeuropejską. Pan Giertych powinien się z tym zgodzić, bo to również wyjaśnia rolę jego ojca. Jego ojciec próbował rozmawiać z Jaruzelskim i namawiać go na tworzenie prawicy, a tutaj bezpieka do spółki z Kuroniem te wysiłki, konkretne dokonania, likwidowała. To jest istotne.

Nie należałoby odbierać Orła Białego Kuroniowi. Kuroń wierzył, że dobro Polski istnieje w socjalizmie, ja twierdzę odwrotnie. Jestem przeciwnikiem politycznym Kuronia, ale to nie jest powód, żeby odebrać krzyż. Uważam, że dobro Polski leży w likwidacji socjalizmu, a nie w jego budowie. Kuroń uważał odwrotnie. I robił, co mógł, by socjalizm tworzyć. Oczywiście prezydent Kwaśniewski był socjalistą i dawał mu za to ordery. Z drugiej strony dzisiejsza motywacja prezydenta Kaczyńskiego, który powiedział, że Kuroniowi należy się Order Orła Białego, bo siedział w więzieniu, jest błędna. Przypominam, że Stalin siedział jeszcze dłużej w więzieniu. Samo to, że ktoś został osadzony nie jest więc powodem, by mu dawać od razu ordery. Nie zawsze wtrącenie do celi oznacza, że ktoś ma rację. Hitler też siedział w więzieniu, był internowany.

Janusz Korwin-Mikke
 
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
Wysłany: 2006-09-06, 23:57   

Korwin tez pierdoli glupoty... Kuron socjalista... socjalista to on byl za mlodu - pozniej byl centro-lewicowcem a stad do socjalizmu to jeszcze daleko. A socjalizm to niby kto budowal? moze Balcerowicz? zdaje sobie sprawe ze zyjemy w panstwie socjalnym i ani troche mi sie to nie podoba ale panstwo socjalne a socjalistyczne to jednak nie jest to samo. A prawda jest taka ze najbardziej socjalne pomysly to ma nasza kochana jedyna sluszna ideologicznie prawica (czyli tzw. Samopas ;) )
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
Swarzyc 
pyta leśna


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 42
Wysłany: 2006-09-07, 00:28   

Shaitan napisał/a:
Korwin tez pierdoli glupoty...


uprzejmiej sie wyrazaj chlystku, bo Korwin potrafi przywalic po plebejskim ryju

Cytat:
Kuron socjalista... socjalista to on byl za mlodu - pozniej byl centro-lewicowcem a stad do socjalizmu to jeszcze daleko.


nie, centrolewica to socjalizm z pełną gębą, a pardon, - z ludzką twarzą :> czyli takie samo kurestwo jak komunizm, tylko z ideologią prawoczłowieczą. hipokryzja ^2. można być naiwnym jak Kuroń, lub wyrachowanym jak Michnik - ale skutek ten sam.

Cytat:
A socjalizm to niby kto budowal? moze Balcerowicz? zdaje sobie sprawe ze zyjemy w panstwie socjalnym i ani troche mi sie to nie podoba ale panstwo socjalne a socjalistyczne to jednak nie jest to samo.


z ekonomicznego punktu widzenia to samo, w długim okresie.

Cytat:
A prawda jest taka ze najbardziej socjalne pomysly to ma nasza kochana jedyna sluszna ideologicznie prawica (czyli tzw. Samopas ;) )


prawdziwa Prawica (UPR) w życiu nie nazwałaby tych pobożnych socjalistów prawicą. pomyliłeś się. napraw swe błędy, wróć i przeproś.
 
hatecrew
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-07, 02:22   

Dziwne ze ktos sie tym przejmuje po za rodzina zmarlego. Kuron nie byl szuja w przeciwienstwie do np. Michnika i raczej nie donosil. Autorytetem zadnym dla mnie nie jest ani dla nikogo rozsadnego. Zreszta same komuchy traktowaly go jak wariata zamykajac go w wiezieniu zamiast po cichu sprzatnac.
 
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
Wysłany: 2006-09-07, 09:49   

Swarzyc napisał/a:

nie, centrolewica to socjalizm z pełną gębą, a pardon, - z ludzką twarzą :> czyli takie samo kurestwo jak komunizm, tylko z ideologią prawoczłowieczą. hipokryzja ^2

no to niezle trzeba byc zapatrzonym w swojego boga - Korwina zeby nie dostrzegac kilku roznic... moze wejdz do sklepu i spradz co jest na polkach? chyba juz nie sam ocet i woda brzozowa? nie dostrzegles czegos takiego jak prywatyzacja? moze sie myle ale w socjalizmie cos takiego chyba nie ma miejsca
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-07, 09:59   

Pańswem socjalnym to jest Szwecja. My chcielibyśmy byc państwem socjalnym (taki odprysk po PRLu) ale nie potrfimy :P

Hate crew zdziwiłbys się dla ilu ludzi Kuroń jest autorytetem...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Swarzyc 
pyta leśna


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 42
Wysłany: 2006-09-07, 15:14   

Shaitan napisał/a:

no to niezle trzeba byc zapatrzonym w swojego boga - Korwina zeby nie dostrzegac kilku roznic...


ja w przeciwienstwie do Korwina jestem ekonomistą i nie ubóstwiam nikogo oprócz von Misesa :>

Cytat:
moze wejdz do sklepu i spradz co jest na polkach? chyba juz nie sam ocet i woda brzozowa? nie dostrzegles czegos takiego jak prywatyzacja? moze sie myle ale w socjalizmie cos takiego chyba nie ma miejsca


chyba nie dostrzegles czegos takiego jak OTWARCIE GRANIC na importowane dobra, gdyz to wlasnie od tego zapelnily sie po raz pierwszy polki sklepowe, zanim jeszcze cokolwiek sprywatyzowano. I jak mozna mowic w Polsce o prywatyzacji, gdy 50% wlasnosci nadal jest w rekach panstwa, hę? nie mozna.
Po drugie, jak mozna mowic o prywatnej wlasnosci i kapitalizmie w panstwie, gdzie 85% naszych pieniedzy jest konfiskowanych przez roznego rodzaju podatki, parapodatki, akcyzy, koncesje, licensje (przekladajace sie na wyzsze ceny dobr na rynku) i ŁAPÓWKI w urzędach i instytucjach państwowych. No jak mozna?
Poza tym polecam ksiazke "Socjalizm" albo "Interwencjonizm" albo "Planowany chaos" von Misesa - gdzie ten najwybitniejszy ekonomista XX wieku wyraznie demaskuje czym jest socjalizm w wydaniu socjaldemokratycznym - zaczyna się od małego interwencjonizmu, a kończy na państwie nakazowo-rozdzielczym w typie III Rzeszy - do tego zmierza doktryna "spolecznej gospodarki rynkowej" Unii Europejskiej. Taka Szwecja np. jest już takim właśnie państwem socjalistycznym w typie nazistowskim (ideologicznie jest czerwona, ale to zadna roznica de facto, gdy państwem rządzą urzędy a nie prawa rynku).

[ Dodano: 2006-09-07, 15:22 ]
progger napisał/a:
Pańswem socjalnym to jest Szwecja. My chcielibyśmy byc państwem socjalnym (taki odprysk po PRLu) ale nie potrfimy :P


nie to ze nie potrafimy
ale NIE MOZEMY z przyczyn CZYSTO EKONOMICZNYCH.
Sluchaj, wykładam:

Szwecja od początku rewolucji przemysłowej gromadziła kapitał zgodnie z protestanckim etosem pracy - poprzez ciężki wysiłek i oszczędzanie. Kapitał nie był przejadany, ani grabiony, jak np. w Polsce, przez zaborców. Od czasu wojny północnej Szwecja nie brała udziału w żadnej wojnie. To pozwoliło Szwedom już na początku XX wieku dysponować sporym zasobem kapitału na głowę, i wskutek konserwatywnej rewolucji pojawiło się współczesne państwo socjalne z rozbudowanym aparatem urzędniczym - ale dzięki protestanckiej etyce, nie cechowała go taka korupcja i nieefektywność, jak socjalistycznych krajach katolickich jak Polska. Zgromadzony wcześniej dzięki protestanckiemu kapitalizmowi kapitał zapewniał działanie mechanizmów socjalistycznych przez dłuższy czas bez kryzysów gospodarczych. Niestety już obecnie widać, że KAŻDY socjalizm prowadzi do demoralizacji i niszczenia struktur tak gospodarczych jak i społecznych. Szwecja składa się obecnie z wraków ludzi, gdzie 2/3 populacji mieszka samotnie, dzieci są odbierane rodzicom przez wszechwładne urzędy, a gospodarkę kraju utrzymuje garstka starych przedsiębiorstw, bo nowych się nie opłaca zakładać. Gigantyczna stopa redystrybucji tworzy getta i ośrodki biedy, zasiedlone głównie przez imigrantów w największych miastach, którzy żerują na pracy nielicznych uczciwych Szwedów. To państwo ma jeszcze jakieś 20 lat przed soba, potem krach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone