Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Fani Fantasy
Autor Wiadomość
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-10-20, 12:07   

Niegłupi Jaś napisał/a:
machado_666 napisał/a:
Jeżeli chodzi o ksiązki to polecam "Siewce wiatru" i oczywiscie serie opowiastek Forgotten tales. Rpg- aktulanie gram w D&D, Zew Cthulhu, Neuroshima. Ale grałem w wiele systemów. Na kompa to oczywiście Gothic 1,2 no i Morrowind:)


No i widzisz, pisanie w innym tematach wychodzi Ci dużo lepiej :)


oj złośliwy jesteś :D

w Neuroshime nigdy nie grałem ( i już pewnie nie zagram), czy ktoś mógłby mi powiedzieć o co chodzi w tym rpg-u?
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-10-20, 12:30   

Zephyr napisał/a:
Niegłupi Jaś napisał/a:


No i widzisz, pisanie w innym tematach wychodzi Ci dużo lepiej :)


oj złośliwy jesteś :D

w Neuroshime nigdy nie grałem ( i już pewnie nie zagram), czy ktoś mógłby mi powiedzieć o co chodzi w tym rpg-u?


No cóż ja na to mogę poradzić... :)

Neuroshima to z tego co się orientuję polski rpg rozgrywający się w postnuklearnej rzeczywistości. Taki klimacik Fallouta z grubsza :) Też bym sobie w to pograł. Muszę kumpla spytać czy w to nie gra teraz, bo on jest maniakiem takich postapokaliptycznych rpg, z wyżej wymienionym Falloutem na czele :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-10-20, 12:41   

hmmm zajebista sprawa .. lubie takie klimaty ;)
 
markertheblue
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-20, 20:49   

ja tam preferuje stare dobre DND :] chociaż w swiecie Star Wars też bym sobie pograł... hmmm.. maskarada też by była niczego sobie :) btw: nie wie ktoś czy podręczniki do SW jeszcze wychodzą? ew. czy są do nabycia? bo ja takowych nie znalazłem
 
skrzydlata mysz 
pyta leśna



Wiek: 40
Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-21, 10:31   

Jak na mój gust DnD jest zbyt heroic ;> No ale każdy lubi to co lubi :] Ja osobiście wolę pograć sobie w młotka czy stare, dobre KC :] Inny system o którym warto wspomnieć to Shadowrun (połączenie cyberpunka i fantasy).

Co do podręczników do SW to nie mam pojęcia czy wychodzą. Z tego co się orientuje to kumpel takowy posiada więc się go podpytam ;>
_________________
The silence, the waiting then the pain
Oh child, sleep will be here soon
Your life has only ever been shame
And so young boy, my hand brings DOOM!!!

http://www.last.fm/user/skrzydlata_mysz/
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-10-23, 02:33   

No proszę, kobitka a giercuje :) Rzadkość jak kwiat lotosu :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
skrzydlata mysz 
pyta leśna



Wiek: 40
Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-23, 10:42   

Czy ja wiem, czy to taka rzadkość... mam kilka koleżanek o podobnych zainteresowaniach więc nie czuję się w tym osamotniona... :roll:

Kontynuując temat:

1. Jakie książki polecacie?
Polecam książki Martina, zwłaszcza cykl "Pieśń Lodu i Ognia", czy polskiego autora - Feliksa Kersa. Jak to kobitka, polecam również prozę pań: Marion Zimmmer Bradley, Patricia McKillip, Ursula Le Guin :) Mój piękny zaczytuje się w "Wiedźminie" Sapkowskiego, "Achaji" Ziemiańskiego, "Rapsodii" pani Haydon, prozie Neila Gaimana. A ja ostatnio sięgnełam po "Pierwsze Prawo Magii" Terrego Googkind'a. To tylko taka malutka "cząstka" tego co warto poznać ;)
2. Jakie systemy, gry rpg polecacie?
O systemach już pisałam, hmm...Warhammer, Kryształy Czasu, Zew Cthulhu... Ostatnio przeglądałam podręcznik Monastyr'a i zaciekawił mnie ten system.
3. Co polecacie na komputer?
Na kompa polecam jedną szczególną gierkę (świat - połączenie magii i technologii) mianowicie Arcanum :D z gier sieciowych tzw. mmorpg polecam RO czy L2 ^^
4. Co polecacie na telewizor?
Tu będzie ciężko... może napiszę, czego nie polecam. Cóż "Dungeons and Dragons 2" to najgorszy film fantasy jaki w życiu widziałam... już nawet pierwsza część jakoś sobie radzi... druga to samo dno :(
_________________
The silence, the waiting then the pain
Oh child, sleep will be here soon
Your life has only ever been shame
And so young boy, my hand brings DOOM!!!

http://www.last.fm/user/skrzydlata_mysz/
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2006-10-23, 17:28   

powiedzcie mi, co ludzie widzą w Achai?? dla mnie typowy przeciętniak fantasy. do poczytania i zapomnienia...
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
skrzydlata mysz 
pyta leśna



Wiek: 40
Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-23, 17:52   

A czy jak Ci to powiem to coś to zmieni? :roll:
_________________
The silence, the waiting then the pain
Oh child, sleep will be here soon
Your life has only ever been shame
And so young boy, my hand brings DOOM!!!

http://www.last.fm/user/skrzydlata_mysz/
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2006-10-23, 17:56   

powiedz to zobaczymy. ja czytałem i nic specjalnego nie dostrzegłem.
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2006-10-23, 18:50   

skrzydlata mysz napisał/a:
Cóż "Dungeons and Dragons 2" to najgorszy film fantasy jaki w życiu widziałam... już nawet pierwsza część jakoś sobie radzi... druga to samo dno :(


hmm ja slyszalem ze dwojka lepsza... no i trudno wyobrazic sobie cos gorszego od jedynki...
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-10-23, 20:30   

Ja chyba oglądałem pierwszą część i był tam taki motyw, że w niektórych kadrach krasnolud był wyższy niż elf .. myślałem, że pierdalne ze śmiechu ;) ... generalnie niezgorszy to był film...

co do książek to czytałem serie Dragon Lance - Legenda o Humie, Smoki Jesiennego zmierzchu (+ pozostałe), Czas Bliźniaków no i serie Howarda - Conan .. czytałem to głównie w podstawówce, rzadziej w liceum.. teraz w ogóle.. ale obiecuję, że się poprawie :D .. Wiedźmina nigdy nie czytałem z zapałem- jakoś wkurwiała mnie ta postać...


Skrzydlata Mysz, a ty jeszcze grasz w rpg-i? ( te książkowe)bo z kumplem szukamy ludzi do Cyberpunka, Wampira..
 
skrzydlata mysz 
pyta leśna



Wiek: 40
Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-23, 21:53   

Zephyr jasne, że jeszcze gram (sama przymierzam się by prowadzić Dergasta), choć ostatnio ciężko jest zebrać całą ekipę do kupy, a wiele sesji utknęło w miejscu - bleee :???: :( Więc jeśli szukacie chętnych w Pozku to ja się piszę! :D

Zbir jeżeli nic specjalnego nie dostrzegłeś w Achaji to moje zdanie tego nie zmieni. Owszem tak książka ma kilka zasadniczych wad, ale również wiele zalet jak chociażby: rewelacyjnie pokazany kontrast miedzy "plebsem" a "salonami", ciekawy świat, z jednej strony klimat rozpaczy i beznadziejności a z drugiej humor, wielowątkowośc, idea szermierzy natchnionych... nooo trochę tego jest ;)

D&D 1 - oglądałam z zaciekawieniem i jako takim rozbawieniem :roll:
D&D 2 - po obejrzeniu tego gniotu miałam ochotę iść do łazienki i walić głową o umywalkę :|
_________________
The silence, the waiting then the pain
Oh child, sleep will be here soon
Your life has only ever been shame
And so young boy, my hand brings DOOM!!!

http://www.last.fm/user/skrzydlata_mysz/
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-10-23, 23:35   

skrzydlata mysz napisał/a:
Zephyr jasne, że jeszcze gram (sama przymierzam się by prowadzić Dergasta), choć ostatnio ciężko jest zebrać całą ekipę do kupy, a wiele sesji utknęło w miejscu - bleee :???: :( Więc jeśli szukacie chętnych w Pozku to ja się piszę! :D


to jak będę miał więcej czasu to się odezwę ;)
 
Groovy 
srokojebca



Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: Lublin, Polska B
Wysłany: 2006-12-22, 16:53   

Właśnie czas, a raczej jego brak, jest najgorszym wrogiem RPG-ów. Kiedyś się grało w DnD dzień po dniu, a teraz nauka wszystko zabiera - nie mam dość czasu, żeby przygotowywać dobre przygody, na kupowane żal mi kasy, a improwizowane przygody to murowane wrzody żołądka i nerwica :D
Więc nie gram na razie... :sad: Może w wakacje?...
Za to książek nie zdradzę :) Ostatnio z tradycyjnego Tolkiena i Sapkowskiego przerzuciłem się na Terry'ego Pratchetta - jeszcze mam sporo części Świata Dysku do przeczytania, bo ciężko je u nas w bibliotece dostać - cały czas są wypożyczone ;)
Za Conanem też przepadam, oba filmy obejrzałem, sporo książek przeczytałem (te Lin Cartera i de Campa są najlepsze chyba...)
W sumie przyjemnie jest na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości i stać się kimś innym, potężnym... :)
_________________
http://www.last.fm/user/studencik/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone