Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Fani Fantasy
Autor Wiadomość
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2008-07-02, 13:12   

Cytat:
Na dużą uwagę zasługuje przede wszystkim świetna grafika oraz zabawne komentarze wypowiadane przez główne postacie.


przeczytaj sagę to nie wyrobisz ze śmiechu w niektorych miejscach ;]




a co do fantasy, wczoraj pani w bibliotece nieźle mnie zażyła pytając, czy wolę fantasy, czy fantastykę... okazało się że fantastyka to wróżki, rycerze i magia, a fantasy to kosmici itepe ;)
 
 
Charlize 
pyta leśna


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-07-02, 13:22   

Niszczuk napisał/a:
Cytat:
Na dużą uwagę zasługuje przede wszystkim świetna grafika oraz zabawne komentarze wypowiadane przez główne postacie.


przeczytaj sagę to nie wyrobisz ze śmiechu w niektorych miejscach ;]



Heh, przeczytałam i doszłam do wniosku, że Sapkowski jest genialnym pisarzem.

______________
,,Człowiek jest w życiu tak bardzo samotny, że zadaje sobie pytanie, czy samotność agonii nie jest symbolem ludzkiej egzystencji."
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-07-02, 14:16   

Charlize napisał/a:
Co do fantasy, to lubię grę The Witcher, która jest po prostu znakomita, jedyna w swoim rodzaju. Kawał dobrej roboty.


Mogła być lepsza. Drażnią mnie np. projekty co niektórych postaci (Jaskier, Zoltan, elfy, Król Gonu oraz niektóre potwory np. strzyga i upiory). No i takie babole jak - nie możność wejściu lub wyjścia z pomieszczenia, jeśli w okolicy czają się wrogowie (szczególnie wkurwiające na cmentarzu na bagnach, kiedy wciąż wyłażą nowe utopce), brak opcji z profilami gracza albo chociażby nazywania swoich save'ów, Geralt nigdy sam nie wyciągnie miecza po cut-scenkach, więc można trochę oberwać; ekran ekwipunku jest zdecydowanie kiepsko rozplanowany. No i znajdzie się jeszcze trochę :)

Cytat:
Na dużą uwagę zasługuje przede wszystkim świetna grafika oraz zabawne komentarze wypowiadane przez główne postacie.


Wiele z nich jest albo ściągniętych z twórczości Sapka, albo z innych źródeł (np. wypowiedź Zoltana "Spokojnie jak na wojnie, tu pierdolnie, tam pierdolnie" żywcem zerżnięta z Lao Che :P)

Cytat:
Klimatyczną ścieżkę dźwiękową z gry można również słuchać bez końca.


Tutaj się zgadzam - ścieżka dźwiękowa chyba najlepsza jeśli chodzi o gry tego typu, nawet Icewind Dale nie przebije :)

Marudzę, ale grę przeszedłem chyba ze cztery razy i za każdym razem świetnie się bawiłem :)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2008-07-02, 15:19   

No muszę też przyznać , że gierka luta. Niestety nie mam wiele czasu na gry, ale wciągające to jest. Niestety ostatnio zatrzymałem się na ubijaniu utopców na bagnach i po dłuższym czasie mi sie znudziło. Bo zabijam, zabijam i robi mi się nudno:) Może w weekend przysiądę żeby wyjść z tych moczar. Tam są jakieś skamieniałe golemy. O co z nimi kaman?
 
Charlize 
pyta leśna


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-07-02, 15:27   

Zephyr napisał/a:
Tam są jakieś skamieniałe golemy. O co z nimi kaman?


Musisz ożywić, a następnie pokonać w walce Golema, czyli Strażnika wieży, dzięki czemu otrzymasz jego serducho i kolejną sefirę.
Aby przywrócić do życia Golema należy podczas burzy zastosować odgromnik kupiony u krasnoludzkiego kowala lub u płatnerza Zakonu (w zależności po jakiej jesteś stronie).

______________
,,A lonely life Where no one understand you
But don't give up, because the music do..."
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2008-07-02, 15:36   

Jeszcze chyba po żadnej stronie. Jak na razie w Wyzimie pomogłem chyba tylko prostytutkom :D Ta wieża to rozumiem będzie finał gry?
 
Charlize 
pyta leśna


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-07-02, 15:45   

No wiesz, nawet prostytutkom trzeba czasami pomagać. ;)
Tajemnicza Wieża jest punktem kulminacyjnym, kończysz wtedy zadanie: Tajemnice Wyzimy i rozpoczynasz następny akt. Potem gra bardziej się rozkręca.

____________
"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza.
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2008-07-02, 15:50   

No to luta! Kumpel mi mówił, że to długa gra i wszystko na to wygląda. Przy mojej częstotliwości grania w gry komputerowe to skończę ją za jakieś 3 miesiące 8)
 
Charlize 
pyta leśna


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-07-02, 15:55   

Długa gra to nawet mało powiedziane. Rozwiązywanie zagadek i realizacja wszystkich zadań głównych i pobocznych na poziomie trudnym zajęła mi całe 5 miesięcy (grając codziennie po 2 godziny), ale myślę, że warto było.

__________
,,Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis."
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2008-07-02, 15:57   

Ok poprawka. Daję sobie 1 rok ;)
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-07-03, 13:19   

Niszczuk napisał/a:
a co do fantasy, wczoraj pani w bibliotece nieźle mnie zażyła pytając, czy wolę fantasy, czy fantastykę... okazało się że fantastyka to wróżki, rycerze i magia, a fantasy to kosmici itepe ;)


Powiedz pani, że coś jej się popierdoliło :P
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2008-07-03, 13:50   

Ceandric napisał/a:
Niszczuk napisał/a:
a co do fantasy, wczoraj pani w bibliotece nieźle mnie zażyła pytając, czy wolę fantasy, czy fantastykę... okazało się że fantastyka to wróżki, rycerze i magia, a fantasy to kosmici itepe ;)


Powiedz pani, że coś jej się popierdoliło :P


bałem się reakcji :P w końcu to ona jest bibliotekarką, nie ja ;)
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-07-19, 00:41   

Charlize napisał/a:
Niszczuk napisał/a:
Cytat:
Na dużą uwagę zasługuje przede wszystkim świetna grafika oraz zabawne komentarze wypowiadane przez główne postacie.


przeczytaj sagę to nie wyrobisz ze śmiechu w niektorych miejscach ;]



Heh, przeczytałam i doszłam do wniosku, że Sapkowski jest genialnym pisarzem.

______________


Ale przeczytałaś razem z 2 pierwszymi tomami (czyli zbiory opowiadań)?

Sagas jest wyśmienita, ale mam dwa zastrzeżenia.
Po pierwsze, w książce Geralt jest przedstawiony jako jakiś superbohater, fantastyczny szermież itp.; ok, ale... Ile razy nasz Biały Wilk by zginął, gdyby dziwnym trafem pomoc nie przybyła w ostatniej chwili?
Po drugie: w późniejszych tomach (o ile się nie mylę zabieg ten, o którym zaraz będzie mowa, miał miejsce w Wieży jaskółki i w Pani jeziora) najpierw narrator przebywa razem z Geraltem, następnie czas się cofa o 2 miesiące i narrator przebywa razem z Yennyfer, następnie... Blablabla. Niby tak samo były pisane 4 księgi Wladcy Pierścieni, ale wtedy nie było to aż tak irytujące, ponieważ powiązania między dziejami Froda i Sama a perypetiami reszty Drużyny były nader luźne, a w Sadze Sapkowskiego losy bohaterów są ze sobą wciąż przeplatywane.
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-07-19, 10:21   

elviElViedor napisał/a:
Po pierwsze, w książce Geralt jest przedstawiony jako jakiś superbohater, fantastyczny szermież itp.; ok, ale... Ile razy nasz Biały Wilk by zginął, gdyby dziwnym trafem pomoc nie przybyła w ostatniej chwili?


No ile? Wydaje mi się, że pijesz do pojedynku Geralta z Vilgefortzem. Z tego co pamiętam, to pomoc nadeszła już po ptokach, kiedy Geralt miał połamane kulasy a czarownik se poszedł? Tak czy nie?
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-07-19, 11:13   

Nie to miałem na myśli...
Nie pamiętam już dokładnie, bo tak dość dawno tego nie czytałem...
Geralt walczył z wiewiórkami, ale z pewnością poniósłby śmierć, gdyby w porę nie zjawiły się driady...
Dalej... Walka Geralta z kimśtam, z wampirką chyba, też pomoc przyszła w ostatniej chwili...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone