Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Fani Fantasy
Autor Wiadomość
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-06-12, 15:21   

no tak, powstają też hybrydy metalu i hip-hopu, ale osobno te gatunki nic ze sobą wspólnego nie mają ;)
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Zubru22 
srokojebca



Wiek: 34
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 102
Skąd: Piekło
Wysłany: 2009-06-13, 17:03   

Dobra tam...trochę zboczyłem z tematu :D Ale na pewno mi wybaczycie. Dla mnie Fallout to fantastyka...bo przecież to fikcja przyszłości,tego co może się kiedyś stać. Tak samo jak połączenie starożytności czy średniowiecza z potworami...też fantastyka,wymysł,tego co kiedyś może istniało :] Wyraziłem swoje zdanie i tyle.
_________________
Zniszczenie prowadzi na wyboistą droge...ale to z niego rodzi się twórczość.
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2009-06-13, 18:24   

Bo Fallout to jest fantastyka ale nie fantasy.

A polecać Sapkowskiego to tak jakby na pytanie o alkohole polecać piwo ;) Każdy próbował każdy wie :P
_________________
Last.fm
 
 
Arges 
kucojebca



Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-06-13, 20:26   

tomash napisał/a:
A polecać Sapkowskiego to tak jakby na pytanie o alkohole polecać piwo ;) Każdy próbował każdy wie :P

Nie każdy ;)
 
 
Bohun 
kucojebca



Wiek: 41
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 449
Skąd: geopijalni
Wysłany: 2009-06-13, 20:34   

Sapkowski to był popularny jeszcze parę lat temu. Teraz już powoli odchodzi w niebyt.
_________________
"Zadzierającym nosa łatwiej gardło poderżnąć"
Ciekawe Czasy - Terry Pratchett
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2009-06-13, 20:42   

Dobra nie każdy :P

Sapkowski w dalszym ciągu jest zajebiście popularny. Z tym że to nie jest Coelho albo King wydający po 20 książek w roku. Sapkowski dosyć dokładnie studiuje przed napisaniem książki stąd tak powoli to idzie. Poza tym - łaska fana na pstrym koniu jedzie. Jakby dalej pisał fantasy w świecie Geralta to wszyscy by narzekali że złotą żyłę se znalazł i będzie ciągnął aż padnie, jak napisał coś innego to wszyscy narzekają dlaczego nie Geralt ;) Dla mnie (jako Ślązaka i fana literatury) trylogia husycka jest trochę lepsza niż Wiedźmin który jednak też jest prześwietny.

W tym roku będzie nowa książka, w sumie to dostaliśmy maila już w lutym z zapowiedzią ale ni słychu o niej za bardzo. Wiadomo że będzie się działa w Afganistanie pod radziecką okupacją i będzie trochę magii... czekamy
_________________
Last.fm
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-06-14, 09:00   

Ano ano, trylogia husycka faktycznie jest prześwietna. Chwilami (ale naprawdę bardzo rzadko) trochu wieje nudą, w drugiej części bywają takie momenty. Realia, w których cała rzecz się dzieje, są naprawdę oryginalne - a przynajmniej ja się nie spotkałem z takim umiejscowieniem akcji w żadnej z dotychczas przeczytanych fantasy. Same postaci są zajebiście charyzmatyczne... Kurde, dawno czytałem 'Narraturm' itd., występowali tam w roli głównych bohaterów: Reynevan (Reinmar Bielawa), Samson (to jakiś olbrzym chyba był?) i ktoś jeszcze, kurwać... Szarlej. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale czy Szarlej nie był takim upierdliwym i wpadającym notorycznie w kłopoty poczciwcem? ;)
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2009-06-14, 15:20   

Samson Miodek... o ile pamietam byl jakas istota pozaziemska w ciele olbrzyma (i o ile pamietam Szarlej i Reynevan odprawiali na nim egzorcyzmy wczesniej :P), no a Szarlej to typowy charyzmatyczny skurwysyn :P
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-06-14, 15:43   

No właśnie tego Szarleja jakoś nie pamiętam :( A fajny chyba był :D
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2009-06-14, 16:09   

no dobry typ, ale tez musze przeczytac to jeszcze raz... Narrenturm "zmeczylem" chyba w poprzednie wakacje i jakos nie moglem sie zebrac zeby gdzies zgarnac pozostale czesci, teraz nabralem znowu ochoty ale nic nie pamietam z pierwszej czesci :F
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-06-14, 16:17   

'Nerrenturm' i 'Lux Perpetua' (czyli tomy I i III) najłatwiej mi wchodziły, 'Boży wojownicy' (II) wydał mi się najmniej ciekawym, właśnie tutaj bywały momenty nudy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone