Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przemoc
Autor Wiadomość
hatecrew
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 14:39   

progger napisał/a:
Cytat:
Dalej podtrzymuje swoje stanowisko tam nie ma nic o LEGALNIE POSIADANEJ BRONI PALNEJ.


Rozmowa z Toba to prawdziwe wyzwanie intelektualne 8). Na ryknku amerykańskim praktycznie nie ma nielegalnej broni skoro wszyscy moga ją zdobyc bez problemu! Jak możesz kupić wódkę w monopolowym za 15 zł to nie pójdziesz na meline po samogon za 14 zł.

Tak tylko ze nie w kazdym stanie masz taki sam dostep do broni, po za tym dostep do broni automatycznej w wiekszej czesci stanow jest utrudniony.
Po za tym nie bierzesz pod uwage innych czynnikow wplywajacych na poziom przestepczosci w stanach jak np. emigracja, bezrobocie wsrod np. czarnych itd.
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-02, 14:41   

Mówimy o dostepie do broni czy o czynnikach kryminogennych? Co to za różnica kto strzelał?

Nie jest taki sam ale ale generalnie broń w USA jest ogólniedostępna w każdym stanie żaden nie wprowadziła restrykcji. Zresztą co to za problem kupić w sklepie wysyłkowym czy przejechać się do sąsiedniego stanu. Więc ten argument Ci odpada.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
hatecrew
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 16:18   

progger napisał/a:
Mówimy o dostepie do broni czy o czynnikach kryminogennych? Co to za różnica kto strzelał?

Nie jest taki sam ale ale generalnie broń w USA jest ogólniedostępna w każdym stanie żaden nie wprowadziła restrykcji. Zresztą co to za problem kupić w sklepie wysyłkowym czy przejechać się do sąsiedniego stanu. Więc ten argument Ci odpada.

Jest problem poniewaz w niektorych stanach nie mozna nosic broni przy sobie.
Jak na razie twoje argumenty sa mocno naciagane. Owszem ze statystyk wynika ze przestepczosc jest duza ale trzeba wziasc pod uwage gestosc zaludnienia. Zreszta sam przyznales ze Nowy Jork jest jednym z najbezpieczniejszych miast.
Zeby wniesc cos nowego do dyskusji - myslisz ze w Polsce trudno zdobyc bron nielegalnie?
 
Prawdzic Tell 
pyta leśna


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Wandaluzja
Wysłany: 2006-09-02, 16:32   

progger napisał/a:
Prawdziwe jatka jest na prowincji gdzie każdy sięga po broń by bronić "swojej świętej ziemi"


chyba ogladales za duzo filmów o redneckach i hillbillach. poza tym, masz coś do Świętego Prawa Własności i prawa obrony własności siłą? jeśli tak, to jesteś niebezpiecznym szaleńcem pokroju stalinowskich oprawców.
_________________
Szczery i prawdziwy Heavy Metal!
 
 
hatecrew
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 17:33   

Prawdzic Tell napisał/a:
progger napisał/a:
Prawdziwe jatka jest na prowincji gdzie każdy sięga po broń by bronić "swojej świętej ziemi"


chyba ogladales za duzo filmów o redneckach i hillbillach. poza tym, masz coś do Świętego Prawa Własności i prawa obrony własności siłą? jeśli tak, to jesteś niebezpiecznym szaleńcem pokroju stalinowskich oprawców.

Tak po za tematem (moze Moderatorzy mi wybacza) czy czasem nie grasz w pewnej kapeli heavy metalowej? Bo brzmisz znajomo. :D:
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-02, 17:56   

Cytat:
Jest problem poniewaz w niektorych stanach nie mozna nosic broni przy sobie.
Jak na razie twoje argumenty sa mocno naciagane. Owszem ze statystyk wynika ze przestepczosc jest duza ale trzeba wziasc pod uwage gestosc zaludnienia. Zreszta sam przyznales ze Nowy Jork jest jednym z najbezpieczniejszych miast.


Albo jesteś głupi albo głupiego udajesz...

1. U nas nie można pić alkoholu w miejscach publicznych -> martwy przepis. Tak samo w USA nikt nie chodzi po ulicy i nie sprawdza kazdego czy przypadkiem nie ma Magnum za pasem.
2. Czy Tobie się wydaje że ja zmierzam do tego żebys myślał że na ulicach w USA co pół godziny są strzelaniny? Jest bardzo dużo przestępst popełnianych z użyciem broni i ten odsetek rośnie co widziałes na tabelce.
3. Mówi Ci coś nazwisko Guiliani? Wprowadził on w NY politykę zera tolerancji która okazała się pełnym sukcesem. I dlatego jest to najbezpieczniejsze misto w USA. A to że jedno miasto jest bezpieczne nie znaczy że cały kraj jest super do kurwy nędzy!
4. Domagasz się argumentów z mojej strony a sam nie przedstawiasz żadnych, mówisz tylko "mnie to nie przekonuje" to nie jest dyskusja.
5. Co z gęstością zaludnienia? Ilość przestępstw popełnionych dzieli się przez ludność. I USA ma dużo większy odsetek przestępstw. Więc ilość ludzi niema tu takiego znaczenia jakie mu przypisujesz

Cytat:
jeśli tak, to jesteś niebezpiecznym szaleńcem pokroju stalinowskich oprawców.


Zniżę się do Twojego poziomu choć mi to uwłacza. Twój dziadek był w Wermahcie a Twój ojciec w KGB
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Prawdzic Tell 
pyta leśna


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Wandaluzja
Wysłany: 2006-09-02, 21:02   

progger napisał/a:

1. U nas nie można pić alkoholu w miejscach publicznych -> martwy przepis. Tak samo w USA nikt nie chodzi po ulicy i nie sprawdza kazdego czy przypadkiem nie ma Magnum za pasem.


ale za posiadanie broni jest kara grzywny lub aresztu, i nie jest to martwy przepis. zreszta nie wiem w jakim swiecie zyjesz, u nas akurat policja doskonale rzekomo martwy przepis o alkoholu egzekwuje - oczywiscie jesli ofiary sa latwe

Cytat:
2. Czy Tobie się wydaje że ja zmierzam do tego żebys myślał że na ulicach w USA co pół godziny są strzelaniny? Jest bardzo dużo przestępst popełnianych z użyciem broni i ten odsetek rośnie co widziałes na tabelce.


nie istnieje logiczny zwiazek miedzy iloscia przestepstw z uzyciem broni a jej dostepnoscia na oficjalnym rynku. fakt obiektywny.

Cytat:
3. Mówi Ci coś nazwisko Guiliani? Wprowadził on w NY politykę zera tolerancji która okazała się pełnym sukcesem. I dlatego jest to najbezpieczniejsze misto w USA. A to że jedno miasto jest bezpieczne nie znaczy że cały kraj jest super do kurwy nędzy!


kolejny argument bez znaczenia dla faktu iz posiadanie broni jest przyrodzonym prawem wolnego czlowieka. natomiast przemawiający za tym, iż przestępców należy niszczyć, a nie niańczyć

Cytat:
Cytat:
jeśli tak, to jesteś niebezpiecznym szaleńcem pokroju stalinowskich oprawców.


Zniżę się do Twojego poziomu choć mi to uwłacza. Twój dziadek był w Wermahcie a Twój ojciec w KGB
[/quote]

nawet z pomocą kosmicznej technologii ZSRR nie byłbyś w stanie wznieść się na mój poziom, pokomuszy wrogu wolności i własności.
_________________
Szczery i prawdziwy Heavy Metal!
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-02, 22:42   

Cytat:
u nas akurat policja doskonale rzekomo martwy przepis o alkoholu egzekwuje


u Ciebie w Wandaluzji? Bo ja piję od 15 roku życia i od początku w miejscu publicznym. W centrum miesta dokładnie. Jeśli wg. Ciebie to świadczy żywotności tego przepisu to ok.

Cytat:
nie istnieje logiczny zwiazek miedzy iloscia przestepstw z uzyciem broni a jej dostepnoscia na oficjalnym rynku


nie wcale 8) Ani trochę. Mówię to z ciężkim sercem ale obejrzyj sobie "Zabawy z bronia" Moore`a. Z cieżkim sercem bo nie cierpię gościa.

Cytat:
kolejny argument bez znaczenia dla faktu iz posiadanie broni jest przyrodzonym prawem wolnego czlowieka


sory dwa lata juz uczę się o prawach człowieka i jeszcze nigdzie nie sptkałem się z zapisem mówiącym że prawo do broni jest przyrodzonym prawem człowieka. Żaden oficjalny traktat międzynarodowy tego nie stwierdza. Więcej żadna święta księga jakiejkolwiek religii tego nie potwierdza. Więc skąd teza o przyrodzoności? no chyba że takim jak Ty wsztko się z przyrodzeniem kojarzy...

Cytat:
przestępców należy niszczyć


Czyżby kolejny domorosły zwolennik kary śmierci? Jest ona zakazana w stanie Nowy Jork. Co innego kara śmierci a co innego żelazna konsekwencja w egzekwowaniu kar.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-09-02, 22:46   

Progger, to chyba nie ma sensu. Co do kary śmierci żywiołowo dyskutowaliśmy, ale w tym temacie generalnie się z Tobą zgadzam. Natomiast lepiej dla Ciebie abyś nie zniżał się do poziomu kolegi Prawdzica. Tyle lat edukacji (a przede wszystkim praca rodziców nad zaszczepieniem Ci kultury osobistej) poszłoby na marne...

Co się czasem dzieje w USA Prog już napisał. Przy byle stłuczce drogowej lub zajechaniu drogi ludzie wyskakują do siebie z kijami i gnatami. U nas powoli zaczyna być to samo.
Również jestem zdania że normalny obywatel powinien mieć środki do skutecznej obrony osobistej. Ale NORMALNY obywatel. Konieczne są szczegółowe badania psychologiczne aby wykluczyć możliwość łatwego dostania się broni w ręce szaleńca, który zamiast ofiarą może zostać agresorem. Ponadto panie Prawdzic co z tego że wszyscy będziemy mieli broń? I co z tego wyniknie na dzień dzisiejszy? Wyobraź sobie że w nocy wchodzi Ci do chacjendy koleś w kominiarce i z nożem w ręku. Budzisz się i widzisz że typ rzuca się na Ciebie. Sięgasz błyskawicznie po broń, strzelasz i... resztę życia spędzasz w pasiaku. Powodzenia...
Niestety jesteśmy krajem nieprzygotowanym jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa osobistego obywateli, a sprawa jest dużo bardziej skomplikowana niż tylko proponowane przez Ciebie hasło: "dać ludziom broń".
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-09-02, 22:50   

Masz rację ale nie uważam że ludzie powinni dostawać broń bo niektórym władza uderza do głowy dopiero gdy poczują kolbę w dłoni. Tego badania nie wykryją...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2006-09-03, 01:30   

powszechne prawo posiadania broni? jak najbardziej ale tylko w domu/na wlasnym terenie... oczywiscie musialo by to isc w parze z odpowiednimi przepisami... imho jezeli obcy czlowiek wchodzi na prywatna przestrzen drugiego czlowieka to wlasciciel owej przestrzeni powinien miec prawo zrobic z intruzem wszystko poczawszy od obicia ryja, poprzez kule w leb, na torturach konczac...

co do ludzi z bronia na ulicy... powiedz szczerze tell... niebalbys sie wypuscic np dzieciaka do szkoly?... no chyba ze na 3 urodziny kupisz mu colta anaconde .44...
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
hatecrew
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-03, 19:51   

progger napisał/a:
Cytat:
Jest problem poniewaz w niektorych stanach nie mozna nosic broni przy sobie.
Jak na razie twoje argumenty sa mocno naciagane. Owszem ze statystyk wynika ze przestepczosc jest duza ale trzeba wziasc pod uwage gestosc zaludnienia. Zreszta sam przyznales ze Nowy Jork jest jednym z najbezpieczniejszych miast.


Albo jesteś głupi albo głupiego udajesz...

1. U nas nie można pić alkoholu w miejscach publicznych -> martwy przepis. Tak samo w USA nikt nie chodzi po ulicy i nie sprawdza kazdego czy przypadkiem nie ma Magnum za pasem.
2. Czy Tobie się wydaje że ja zmierzam do tego żebys myślał że na ulicach w USA co pół godziny są strzelaniny? Jest bardzo dużo przestępst popełnianych z użyciem broni i ten odsetek rośnie co widziałes na tabelce.
3. Mówi Ci coś nazwisko Guiliani? Wprowadził on w NY politykę zera tolerancji która okazała się pełnym sukcesem. I dlatego jest to najbezpieczniejsze misto w USA. A to że jedno miasto jest bezpieczne nie znaczy że cały kraj jest super do kurwy nędzy!
4. Domagasz się argumentów z mojej strony a sam nie przedstawiasz żadnych, mówisz tylko "mnie to nie przekonuje" to nie jest dyskusja.
5. Co z gęstością zaludnienia? Ilość przestępstw popełnionych dzieli się przez ludność. I USA ma dużo większy odsetek przestępstw. Więc ilość ludzi niema tu takiego znaczenia jakie mu przypisujesz

Nie napinaj sie bo ci zylka w dupie peknie :wink:
1. Wstan od kompa i wyjdz na ulice np. Wawy to zobaczysz czy mozna. :wink:
2. Do tej pory nie przedstawiles ze jest duzo przestepstw popelnianych z uzyciem legalnej broni. Bo np. Ingram nie jest w stanach bronia legalna, uzi tez nie, chyba ze w Meksyku a to nie stany :wink:
3. Wiekszosc miast jest mniej wiecej tak samo bezpieczna jak NJ. Chyba ze chcesz sobie pospacerowac po murzynskich dzielnicach :wink:
4. Jak na razie nie przedstawiles zadnych argumentow.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-09-03, 21:23   

Prog już sobie chyba odpuścił :) W sumie to mu się nie dziwię.
Według mnie każda broń rodzi agresję. Daje złudne często poczucie bezpieczeństwa, ba, nawet wyższości i pewności siebie. Nie chcę żyć w takim kraju, w którym byłbym zewsząd otoczony przez to żelastwo. Dostęp do broni powinni mieć tylko ludzie dokładnie przebadani i po odpowiednim przeszkoleniu.
Ewentualnie zgadzam się z opinią Unchained, żeby móc mieć broń na "swoim terenie" a nie targać ją po ulicy. Zgadzam się też, że jeśli ktoś narusza moją przestrzeń mieszkalną z ewidentnym zamiarem zadania szkody mnie i mojej rodzinie (a zwłaszcza zagrożenie zdrowia i życia) to powinienem mieć pełne prawo do skutecznej obrony bez obawy, że za to beknę.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
hatecrew
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-04, 03:25   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Prog już sobie chyba odpuścił :) W sumie to mu się nie dziwię.
Według mnie każda broń rodzi agresję. Daje złudne często poczucie bezpieczeństwa, ba, nawet wyższości i pewności siebie. Nie chcę żyć w takim kraju, w którym byłbym zewsząd otoczony przez to żelastwo. Dostęp do broni powinni mieć tylko ludzie dokładnie przebadani i po odpowiednim przeszkoleniu.
Ewentualnie zgadzam się z opinią Unchained, żeby móc mieć broń na "swoim terenie" a nie targać ją po ulicy. Zgadzam się też, że jeśli ktoś narusza moją przestrzeń mieszkalną z ewidentnym zamiarem zadania szkody mnie i mojej rodzinie (a zwłaszcza zagrożenie zdrowia i życia) to powinienem mieć pełne prawo do skutecznej obrony bez obawy, że za to beknę.

1. Nawet sobie nie zdajesz sprawy ilu swirow moze w Polsce posiadac legalnie bron. A kilka razy tyle jak nie wiecej nielegalnie. Tym bardziej ze masa osob zalatwiala sobie pozwolenia po znajomosci albo dzieki lapowkom. Wiem bo w polowie lat 90 - tych z kumplem probowalismy zalozyc wlasna agencje ochroniarska. Niestety mielismy mase problemow wlasnie min. z pozwoleniami.
2. Jesli chodzi o dostep do broni to bynajmniej nie jestem zwolennikiem jej noszenia w miejscach publicznych. Wracajac do dyskusji o broni to w Szwajcarii w kazdym niemal domu jest bron, nawet w wiekszej skali niz w stanach. Bo kazdy mezczyzna pelnoletni i niekarany ma obowiazek posiadac bron i z nia brac udzial w szkoleniach obrony cywilnej - czyli mit o tym ze dostep do broni zwieksza ilosc przestepstw upada.
 
Demise
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-04, 08:43   

hatecrew tylko tam jest inaczej niz w polsce inna kultura i inni ludzie oni sa uczeni obycia z bronia a u nas jakby jaks koles ktoremu cos odbje to byl odrazu zaczal strzelac
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone