Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Zephyr
2006-10-21, 09:30
Riverside
Autor Wiadomość
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-13, 10:47   Riverside

Co myślicie o tej młodej polskiej kapelce, która podbija świat?

W tym roku wystąpią na czeskim festiwalu "Masters Of Rock" obok takich gwiazd jak Whitesnake, Within Tempatation, Kreator, Apocalyptica, Helloween, Evergrey...

Tak naprawde to oni mnie dopiero skłonili do tego, by posłuchać trochę uwazniej muzy progresywnej i chwała im za to :)
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-13, 11:34   

A co tu o nich myśleć? Są niesamowici i oby trzymali poziom, albo wręcz podnosili go z płyty na płytę. Trzeba im życzyc jak najlepiej, może chociaż im uda sie wybić.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
fethora
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-13, 18:23   Riverside

dokładnie tak jak w poście powyżej ... dzięki rewelacyjnemu stylowi Riverside zaczęłam szerzej interesowac się muzyką progresywną i jestem za to wdzięczna ^^
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-13, 20:55   

Jeszcze nie słyszałem ani nie czytałem negatywnej opinii czy recki na ich temat.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-14, 12:06   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Jeszcze nie słyszałem ani nie czytałem negatywnej opinii czy recki na ich temat.


a własnie, że ja słyszalem, na pewnym forum muzycznym, że to rock progresywny dla mas... Dziwny punkt widzenia...
 
hitchcock
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-14, 12:08   

Deathrider napisał/a:
Niegłupi Jaś napisał/a:
Jeszcze nie słyszałem ani nie czytałem negatywnej opinii czy recki na ich temat.


a własnie, że ja słyszalem, na pewnym forum muzycznym, że to rock progresywny dla mas... Dziwny punkt widzenia...


No rzeczywiście trochę dziwne... W każdym razie mi się podoba - zawsze fajnie oderwać się na moment od thrashu :>
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-05-15, 00:59   

Fajnie grają.... ale tyle. Nie bryka mi jak ich słucham bo to wszystko gdzieś było - trochę Pink Floyd, trochę (dużo) Porcupine Tree i tak dalej... Ale dobrze, że mamy taki zespół na scenie.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-05-15, 18:02   

hitchcock napisał/a:



zawsze fajnie oderwać się na moment od thrashu :>


heh, lub od deathu, tak jak to zrobił pan Mitloff z Hate....i wyszło mu to tylko na dobre :)
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-15, 22:17   

lilith napisał/a:
hitchcock napisał/a:



zawsze fajnie oderwać się na moment od thrashu :>


heh, lub od deathu, tak jak to zrobił pan Mitloff z Hate....i wyszło mu to tylko na dobre :)


No właśnie :) Ciekawe co teraz będzie jego konikiem... ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-05-15, 22:25   

Niegłupi Jaś napisał/a:
lilith napisał/a:
hitchcock napisał/a:



zawsze fajnie oderwać się na moment od thrashu :>


heh, lub od deathu, tak jak to zrobił pan Mitloff z Hate....i wyszło mu to tylko na dobre :)


No właśnie :) Ciekawe co teraz będzie jego konikiem... ;)


podobno z death metalem skończył całkowicie (no właśnie, jak to możliwe, by zupełnie odciąć się od tego, co się kiedyś tworzyło?), przynajmniej sam tak powiedział...;)
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-15, 22:36   

Niestety, coraz więcej muzyków odchodzi od ekstremy... Że niby za mało rozwojowy gatatunek... No ale jak efekty są takie jak Riverside, to nie ma czego żałować :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-05-15, 22:39   

Cytat z Mittloffa
-Czy zmęczenie death metalem było przyczyną odejścia z Hate, czy też były inne, tajemnicze przyczyny?
Mittloff:Ha, Tajemnicze przyczyny. Nie. Prawdę mówiąc już miałem dosyć. Mam 33 lata i jestem zmęczony już tą muzą. Nie uważam żeby się rozwijała na tyle, aby można było coś w niej nowego powiedzieć. Można nagrywać lepiej brzmiące, ale nie lepsze muzycznie płyty. Jest kilka grup które grają coś dobrego. Podoba mi się ostatnia nowość - Nile, ale to jest kropla w morzu tego co się wypuszcza na rynek. Posłuchaj tego co wychodzi na nasz rynek. Wszystkie płyty są przełomowe, epokowe lub naj w ich karerze. Tak prawdę mówiąc większośc to gówno, którego nie daje się słuchać.
 
 
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-16, 14:10   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Niestety, coraz więcej muzyków odchodzi od ekstremy... Że niby za mało rozwojowy gatatunek... No ale jak efekty są takie jak Riverside, to nie ma czego żałować :)



fakt death czy black się nie rozwija wcale... jedna dobra płyta na kilka lat sadus czy nile nic nie zmienia...

Ale taki thrash również się nie rozwija... Ciągle siedzi w martwym punkicie a jego rozwój skończyl się na około 1992 roku :)

Co nie znaczy, że muza słaba :)
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-05-16, 18:57   

Nie prawda, że thrash się nie rozwija! Jak mało który ten akurat gatunek rozwinął się właśnie w ostatnich latach tyle, że nie grają dokładnie tego co 10 lat temu nie oznacza, że nie rozwijają się. Chociażby Nevermore, który do thrashu wprowadzil progresywne elementy, SOAD który tradycyjnie pojmowany thrash postawił do góry nogami, Trivium, The Haunted czy Bullet For My Valentine, które dodały trochę cora i melodyjności (ten drugi zwłaszcza) do muzyki. Dzięki temu thrash nie zjada swojego ogona jak death czy black tylko ewoluje - w różnych kierunkach ale zawsze. Ale jeśli oczekujesz od thrashu tylko "Master Of Puppets 2, 3, 4, 5..." to oczywiście możesz byc trochę zawiedziony...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-05-16, 19:40   

Tylko to co mówisz to jest ewentualnie powolna ewolucja w inne już nurty muzyczne... a thrash to jest: Kreator, Sodom, Exodus i to pozostaje niezmienne... tak samo black czy death, w których na siłę też można poszukać zespoły, które się rozwijają a robią to za sprawą wpływów innych nurtów muzycznych .. chociażby taki zespół, który ostatnio słucham - Dominion III..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone